3 gyermekem van . Eredeti szakmám védőnő. A kézművességgel már régóta ismerkedem, de igazából 3 éve kezdtem el vele jobban foglalkozni.Gyöngyfűzéssel, gipszképek készítésével keztem, majd egyre jobban az anyagok világába mentem el. Kedvenc anyag, amivel dolgozni szeretek a filc és a lenvászon/vászon, valamint nagy kedvencen a pamutok világ is. Mindegyik anyag egy csoda, és a belőle készült termék is legyen a készítője bárki én nagyra becsülöm.
Játékaim készítésénél törekszem a természetes anyagok kiválasztására/használatára.Horgolt termékeimnél a 80-100% pamut anyagot használom. Játékaim készítésénél törekszem arra, hogy ne legyenek leeső részek, balesetmentes játék legyen.
Filcből készült játékok csak kézi varrásal készülnek. Vászon játékoknál gépi és kézi varrást alkalmazom.
Elérhetőségem:
Amennyiben találtál valamit az oldalamon, ami megtetszett és felkeltette az érdeklődésedet, keress meg bátran!
Termékeink megrendelhetőek az alábbi e-mail címeken vagy telefonon is:
Ha most szeretnél rendelni, de kérdéseid vannak a termékkel/termékekkel kapcsolatban vagy a fizetéssel, szállítással kapcsolatban, akkor vedd fel velem a kapcsolatot a megadott e-mail címen:
Érdeklődni termékeim iránt az alábbi elérhetőségen lehet:
zsifike1@gmail.com
Blog
Mihály-napi hagyományok és szokások
2014.09.18. 19:19, solba66
hagyomány
Szeptember 29. Szent Mihály napja e nappal kezdődik a kisfarsang ideje, ami Katalin napig (november 25.) tartott.
Ez a nap a gazdasági év fordulója. A pásztorok ilyenkor adtak számot a rájuk bízott jószágokról. A hagyomány szerint Szent György napkor legelőre hajtott állatokat Mihály napján hajtották vissza a falvakba. Ezért ekkor számoltatták el, szegődtették újra a pásztorokat, ekkor fizették ki őket.
Sokféle időjárással kapcsolatos szólás, közmondás ismeretes Szent Mihály napra vonatkozóan.
Ha a fecskék e napig nem repülnek el, akkor hosszú őszre lehet számítani: "Ha Szent Mihálykor még itt van a fecske, karácsonyig vígan legelhet a kecske".
A pásztorok az állatok viselkedéséből jósoltak az időjárásra. Ha Szent Mihály éjszakáján a juhok vagy a disznók összefeküdtek, hosszú erős telet vártak, ellenkező esetben enyhét.
A természeti változások napja: megszakad a fű gyökere, megszűnik a mézelés, a halak zöme a víz fenekére húzódnak.
Szent Mihály naphoz sokféle időjárással kapcsolatos hiedelem fűződik:
Mihály itt találja a fecskéket, akkor hosszú-szép őszre lehetett számítani.
A pásztorok az állatok viselkedését kísérték figyelemmel, s abból következtettek a várható időjárásra. A természetben, az időjárásban is változás áll be, Szent Mihály napja az ősi napéjegyenlőség tájára esik, mintegy ott áll a tél kapujában.
Szamosháton azt modják, hogy aki Szent Mihály-nap után szalmakalapban jár, attól nem kérnek tanácsot.
A juhászok úgy tartották, ha Mihály éjszakáján összefekszik a birka, akkor nagy tél lesz, ha pedig szét, akkor enyhe.
Az idő hidegebbre fordul, a bánátiak szerint megszakad a fű gyökere. Úgy is mondják, hogy "Szent Mihály nap után harapófogóval sem lehet kihúzni a füvet".
Ez a nap a kisfarsang kezdetét is jelentette. Ez az időszak Szent Mihály napjától Katalin napjáig tartott.
A gazdálkodóknak a számadás napját is jelentette, a pásztorok hazahajtották az állatokat, elszámoltak, kezdetét vette a kukoricatörés.
Valamikor eddig legelt a Szent György napkor kieresztett marha a pusztán.
Dunántúlon ez a nap a gulyások jelentős ünnepe volt. A pásztorok Csíkban ekkor térnek vissza a havasokról, és télire gazdáik gondviselésére bízzák a jószágot.
A juhászok is ilyenkor adják át a juhokat, kapják meg a bérüket, és a többi cselédhez hasonlóan vagy újból elszegődnek a régi gazdához, vagy új gazda után néznek. A szegődtetés, a "váltakozás" napja Szent Mihály napja. A cselédek ekkor változtatnak helyet, ekkor költözködnek.
Ekkorra már megforrt a déli szőlőhegyek - az évi átlagnál korábban szüretelt - szőlőinek bora. Ezért hívták a délmagyarországi területeken Borszűrő Szent Mihály napjának az egyébként a gazdasági év szempontjából mindenhol az országban oly jelentős napot. Ekkortól lehetett szűrni a bort, ekkortól kezdődhettek a lakodalmak. Sok helyen - elsősorban az Alföldön és Eger környékén - Szent Mihály napja a szüret megkezdésének időpontja. Ennek mindent alárendeltek Eger városában: szünetelt a bíráskodás, a diákok szabadságot kaptak (igaz, szüreti munkájukat mindig elvárták).
Országszerte emlékezetesek voltak a szentmihályi vásárok, amelyeket a nagyobb városokban tartottak. A távolabbi helyekről, akkor még lovaskocsival, vagy ökrös szekérrel mentek a vásárba. Így árultak a vargák, a csizmadiák, a kádárok, a szíjjártók, a szűrszabók stb. Sok árus mondókával csalogatta a vevőket: Asszonyok, asszonyok, gatyamadzag, pöndölmadzag, vékony madzag, vastag madzag, széles madzag, keskeny madzag, fehér madzag, sárga madzag, Nem dicsérem, jól megmérem, Tessék kérni!
De nemcsak azért mentek a vásárba, hogy megvegyék, amire szükségük van. Ez szórakozást, ismerkedést, hírszerzést is jelentett az embereknek.
Ilyenkorra már megforr az újbor, beindul a pálinkafőzés, kezdődhet a lakodalmazás őszi időszaka. Az apátfalvi öregek szerint a legény Szent Mihály napján vitte el a lánynak a jegykendőt, ha még Katalin napja előtt meg akartak esküdni. Ez az időjárás még alkalmat adott arra, hogy a szabadban főzzenek és táncoljanak, esetleg a szabadban felállított asztaloknál étkezzenek, mert a kis falusi házak nem voltak alkalmasak a nagy vendégsereg befogadására.
E naphoz is kapcsolódik női munkatilalom: aki ilyenkor mos, kisebesedik a keze, aki pedig mángorol, annak egész évben dörögni fog a háza felett az ég.
A karkötők egy nagy részét képezik az ékszerboltok kínálatának. Az ékszer karkötő az, az ékszer ami talán a legszélesebb vásárlói közönségnek szól. Többnyire kollekcióban értékesítik nyaklánccal együtt.
Az aktuális divat trendek, jelentősen befolyásolják, hogy milyen a modell divat. Van, hogy a modellek bőr színe változik, vagyis van, hogy a fehér bőrű modellek a keresettebbek, de van amikor a sötétebb bőr színű modellek a keresettebbek.
Egyre szélesebb termékkínálatban vannak jelen az ezüst gyűrűk az ékszerboltok kínálatában. A technika fejlődésével, már kifejezetten jó minőségű ezüst gyűrűket készítenek, a karikagyűrűtől a köves gyűrűkig bezárólag.
A táskák szerepe napjainkban jelentős változáson ment át. Ma már a táska egyszerre kell praktikus is legyen, és divatos is. Ez nagy feladat elé állította a táska gyártó cégek tervezőit. A trendi, és praktikus táskáké a jövő, és azon belül is a prémium minőségű táskák azok, amik előkelőbb helyet tudnak kivívni.
Az ékszergravírozás már szinte minden ékszerbolt szolgáltatásában megtalálható. A gravírozás elterjedése előtt, az ékszerek vésését alkalmazták. Ezzel a modern technikával nem okoz gondot akár szöveg, vagy akár egy fénykép gravírozása sem az ékszerünkbe.
A bőr mint ékszer alapanyag már régóta jelen van az ékszer piacon, mint nyaklánc, karkötő, vagy mint egyéb más kiegészítő. A bőr ékszerek már nem csak a fiatalosabb, divat ékszer kategóriában aratnak sikert, hanem a drágább, felsőbb kategóriás ékszerek között is.
A bőr ápolása, a kozmetika használata már nem csak a hölgyek körében elterjedt, és közkedvelt. Főleg a nyári hónapokban a bőrápolás elengedhetetlen része a jó megjelenésnek. Ahhoz, hogy fiatalos külsőnk megőrizzük, érdemes nagyobb hangsúlyt fektetni a bőrápolásra.
Napjainkban kezdtek el nagyobb szerepet vállalni a titán ékszerek az ékszer piacon. Ez a technika fejlődésének köszönhető, hiszen már nem okoz gondot a titán rendkívül kemény anyagának a megmunkálása. Titánból különféle ékszereket készítenek, és egy ilyen ékszer akár egy életre is szólhat.
Tévhit az a köztudatban, hogy az igazgyöngy ékszerek ára megfizethetetlen. Az igazgyöngy árát több minden befolyásolja, mint például a gyöngy színe, mérete, vagy a formája is. Két nagyobb kategóriába sorolhatók, úgy mint az édes vízi, és a sós vízi gyöngyök. Az ékszerboltok kínálatában az édes vízi tenyésztet gyöngyök az elterjedtebbek.